W dniu 15 października na Łowisku Jerzyn odbyła się niezwykła rywalizacja - zawody spinningowe o Puchar Salonu Wędkarskiego Osiniec. O 7 wszyscy spotkali się na rybakówce, poczęstowani ciepłymi napojami i kawałkiem słodkich pyszności. Wspólnie przeanalizowaliśmy regulamin, rozdaliśmy pakiet startowy przynęt Mytola.

 

W sumie ponad 30 osób zmierzyło się z rybami pływającymi na 40hektarowym Łowisku Specjalnym Jerzyn! Gościem specjalnym organizowanej przez nas imprezy, był Roman Mytko, postać w świecie spinningu znana chyba każdemu.
Po rozpoczęciu, nie musieliśmy długo czekać, minęło raptem 30 minut zgłosiła się pierwsza ekipa do mierzenia, i zabawa się zaczęła. Regularnie podpływały zespoły do pomiaru. Łącznie połapało 10 team'ów ! Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:
I Jacek Borowiak z Arturem Kozłowskim 318pkt
II Łukasz Morawski z synem 207pkt, łapiąc suma o wadze 66kg!
III Adam Knasiak z Jerzym Knasiakiem 201pkt
IV Tomasz Kupczyk i Remigiusz Grześkowiak 197pkt
V Maciej Kanoniczak wraz z Marcinem Majewskim 149pkt
VI Tomasz Kapela w zespole z Jakubem Bartkowiakiem 133pkt
VII Roman Kaczała i Leszek Gaca 78pkt
VIII Marcin Arski 52pkt
IX Piotr Andrych i Adrian Masternak 30pkt
X Paweł Bzdurski oraz Andrzej Siedlarz 18pkt
Podsumowując złapano 44 ryby spełniające wymiary ochronne, tj. okoń pow. 18cm - 33szt
szczupak pow. 50cm - 8szt
sum pow. 70cm - 1szt
jaź pow. 25cm - 1szt
Wędkarze zgłaszali bardzo duże ilości łapanych okoni, niestety nie spełniających wymiaru ochronnego. Złapano również kilkadziesiąt szczupaków 45-49cm, oraz sandacza 49cm, pomimo głaskania nie chciał wydłużyć się do magicznej 50-tki!
Po zakończeniu mierzenia wszyscy wędkarze w biegu podążali do wiaty gdzie odbył się poczęstunek pysznymi szaszłykami, i ciepłymi napojami z rąk MasterChef HieronimPrus.


Raz jeszcze serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników i gratulacje dla łowców, za wypracowanie wyników!