Jeszcze trochę i ruszy sezon wędkarski 2017. Wielu z was przychodzi do nas, chwali się wykupionymi zezwoleniami na nowy sezon i robi zakupy.

Chcielibyśmy Państwu przedstawić dosyć ważny aspekt. W zależności od regionu i okręgów związek PZW narzuca na wędkarzy przymusowe posprzątanie stanowiska wędkarskiego, na którym wędkujemy. Niektóre okręgi podają to w zezwoleniu jako zasady wędkowania, informacja taka jest również w zakładce "zgodnie ze statutem PZW" zapis "przestrzegać przepisy o rybactwie i ochronie przyrody(...)". Informacja ta też pojawia się w regulaminie amatorskiego połowu ryb  w podpunkcie 6, punktu III "Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości brzeg w promieniu 5m od zajmowanego stanowiska wędkarskiego, bez względu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu.". Straż rybacka wymaga, aby stanowisko było czyste. W trakcie kontroli, nie interesuje ich czy śmieci były na nim wcześniej, czy zostawił je kontrolowany wędkarz. Jednoznacznym zatem jest to, że jeżeli docieramy na stanowisko i jest na nim bałagan, musimy go posprzątać.

Wydatek kilku złotych na rolkę worków do śmieci nie jest duży, a wędkować będzie się wszystkim lepiej. Czas na zmiany, czas na lepsze!