Ostatnie zawody wędkarskie z cyklu Grand Prix Competition 2020 organizowanych przez nasz sklep odbyły się w październiku na łowisku u Marka Dobrasza w Nekli. Impreza ta była jednocześnie podsumowaniem całego cyklu GPC.

 

Ostatnie zawody GPC miały odbyć się we wrześniu na łowisko chłądowo, niestety w związku z sytuacją COVID byliśmy zmuszeni przełożyć kwietniowe zawody na termin październikowy. Na zakończeniu cyklu spotkaliśmy się na łowisku u Marka Dobrasza w Nekli.

Nad wodą zameldowaliśmy się stosunkowo wcześnie, aby przyrządzić wszystkim zawodnikom śniadanie - świeżą jajecznicę smile W międzyczasie wytypowaliśmy stanowiska dla 15 osób, które wzięły udział w finale. Ostatnie zawody odbyły się bez kilku zawodników liczących się w generalce GPC. Łowisko u Dobrasza znane jest z dobrych stanowisk, które dają ryby oraz tych słabych, które niestety są istnym polem walki o gramy... Po śniadaniu przeszliśmy do losowania stanowisk aby zobaczyć kto dziś wykorzysta swoje miejsce w 100% i rozwiać wszelkie spekulacje. Po rozpoczęciu zawodów, po raz kolejny potwierdziło się, że ryby są na środku wody. Niektórzy zawodnicy skrupulatnie realizując swoją taktykę odławiali spore karpie, które w tej wodzie pływają. Z niektórymi naprawdę trzeba było ostro powalczyć, co może potwierdzić Bartek Jura oraz wędkarski komentator Marek Nowak (czytaj Włodzimierz Szaranowicz) tongue-out Cała impreza mijała w doborowym towarzystwie, a liderów można było wytypować jeszcze przed obiadem. Około południa zaserwowaliśmy zawodnikom ciepłą zupę, bo brzeg od lasu ostro przewiało.

Cały czas doważaliśmy ryby oraz przygotowaliśmy się do zakończenia imprezy, przygotowując nagrody, statuetki oraz obiad.

 

 

Piękne karpie na przemian łapał Bartek Jura, Piotr Kołacki oraz chłopaki z drugiego brzegu Michał Nowicki i Krzysztof Borlik. Ostrej rywalizacji z początku podjął się również Tomek jednak w drugiej połowie dnia ryby się od niego odsunęły. Walkę o gramy do samego końca toczyło kilku zawodników, Janusz Waleńczak, Krzysiek Kołacki, Rafał Sterling, Adam Rubaszewski, Wędkuj z Julią oraz Rafał Bociek - który to rzutem na taśmę złapał małego karpia i obronił honor na najgorszym stanowisku.

Wyniki VI tury

Miejsce Imię zawodnika Wynik Pkt+
1 Bartek Jura 30590 18
2 Piotr Kołacki 27110 17
3 Krzysztof Borlik 23300 16
4 Michał Nowicki 18750 15
5 Tomasz Żółtowski 10810 14
6 Marek Nowak 7050 13
7 Radosław Garbarek 6090 12
8 Rafał Bociek 4190 11
9 Janusz Waleńczak 950 10
10 Krzysztof Kołacki 490 9
11 Rafał Sterling 300 8
12 Adam Rubaszewski 120 7
13 Julia Grzyb 50 6
14 Mirek Czajkowski 0 0
15 Piotr Blaszyński 0 -

 

Największe emocje do samego końca niosło ze sobą ogłoszenie wyników klasyfikacji generalnej. Niektórzy zawodnicy mocno bronili swoich lokat inni natomiast pracowali nad wskoczeniem pozycję wyżej. Bartek walcząc do samego końca wymienił swój najgorszy wynik, przez co wskoczył na miejsce 3 w generalce  cool  wyprzedzając jednocześnie Radosława Garbarka, któremu nie udało się utrzymać lokaty. Dużego przeskoku dokonał również Piotr Kołacki, który z miejsca 7 awansował na miejsce 5, zbijając Janusza Waleńczaka. W 2 części tabeli również duże zmiany po mocnych miejscach w top 5 u Marka Dobrasza mocno awansował Krzysztof Borlik oraz Michał Nowicki - Brawa Panowie - do samego końca piłka była w grze :) To wszystko zawdzięczamy nowej formule - punktacji. Myślę, że sprawdziło się to i dało dużo frajdy wszystkim do samego końca. wink

Klasyfikacja generalna Grand Prix Competition 2020

Miejsce Imię zawodnika Pkt
1 Rafał Bociek 79
2 Marek Nowak 77
3 Bartek Jura 74
4 Radosław Garbarek 73
5 Piotr Kołacki 69
6 Tomasz Żółtowski 67
7 Janusz Waleńczak 64
8 Krzysztof Borlik 54
9 Krzysztof Kołacki 48
10 Michał Nowicki 47
11 Rafał Sterling 42
12 Julia Grzyb 41
13 Mirek Czajkowski 39
14 Krzysztof Kaźmierczak 32
15 Anna Naparta 22
16 Dawid Bartkowiak 11
17 Bogusław Wieczorek 0

 

Przez całe zawody największym szczęśliwcem był Marek, który to podszedł do ostatnich zawodów niczym statystyk z wyższymi umiejętnościami tabelarnymi w Excel. Przewidział wszystkie możliwości i był pewien swojej 2 lokaty w generalce przez co pozwolił sobie na celebrowanie tego ''zwycięskiego'' dnia od samego rana aż do wręczania nagród :)

 

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników, przystąpiliśmy do losowania drobnych nagród rzeczowych wśród zawodników z poza top 6. Nagrodzony został dosłownie każdy, kto brał udział w całym cyklu GPC. Rozlosowaliśmy nagrody nawet wśród tych, którzy nie mogli być z nami podczas ostatnich zawodów - kończących cykl GPC. Nagrody zostały przez te osoby odebrane w sklepie, a dla osób spoza Gniezna zostaną wysłane kurierem!

Z bardzo ciekawą inicjatywą wyszedł Mirek Czajkowski, który to przekazał swoją nagrodę na licytację charytatywną - jest to bardzo szlacheckie i bijemy brawa takiej postawie. Warto dodać, że nagroda została wylicytowana dwa razy drożej niż jej wartość, a zwycięzcą licytacji okazał się Marek Nowak - tutaj również wielkie brawa. Marek również okazał się wielkim społecznikiem i swoją nagrodę z drugiego miejsca - BON PODARUNKOWY O WARTOŚCI 1200zł przekazuje na licytację WOŚP 2021. Bardzo nam miło, że mamy takich Zawodników i Klientów.

Ciekawostką jest porównanie wagowe wszystkich zawodników oraz podsumowanie wag dla danej wody. Dużą niespodzianką jest pierwsza lokata Piotra Kołackiego z wynikiem 118kg podczas całego cyklu gpc, który w generalnej klasyfikacji GPC jest 5-ty. W porównaniu łowisk prowadzi gierłatówko z wynikiem 337kg, drugą lokatę zajmuje chłądowo z wynikiem 299kg. Wodą mającą duży potencjał okazuje się Espania, gdzie wynik może nie byl największy bo 172kg, jednak cała woda okazała się dość równa. Urozmaiceniem były fajne ryby, duża ilość złotego karasia czy też karp koi.

Klasyfikacja generalna na podstawie wagi wyglądałaby następująco: