Ruszyły zapisy na zawody spinningowe SPINNING CUP 2018 na Jeziorze Wierzbiczańskim. Zbiornik na, którym odbędą się zawody jest dzierżawiony przez PZW i ma powierzchnię około 190ha. Formuła zawodów to wędkowanie parami z łodzi.

REGULAMIN

1.    Rozpoczęcie wędkowania 8:00
2.    Zakończenie wędkowania 16:00
3.    Wstawienie się na miejscu zbiórki do 16:30.
4.    Podczas zawodów obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb. Między innymi wymiary ochronne.
5.    Na zbiornikach PZW wymagana jest karta wędkarska oraz aktualne zezwolenie na połów ryb. (Zakupić można zezwolenie na czas zawodów.)
6.    Zawody odbywają się z środków pływających (łodzi, pontonu, pływadełka, kajaka). Dozwolone jest używanie echosond oraz silników elektrycznych.
7.    Złapane wszystkie okazy (szczupak pow. 70cm, okoń pow. 35cm, sandacz pow. 60cm) należy zgłaszać i w jak najszybszym czasie stawić się w miejscu sędziowania - w celu mierzenia, zważenia i wypuszczenia.
8.    Pozostałe złapane ryby należy przechowywać w siatce wędkarskiej.
9.    W siatce można przechowywać maksymalnie 20 okoni lub 5 szczupaków. Należy spłynąć do miejsca sędziowania w celu ich mierzenia i wypuszczenia. Jeżeli w siatce będzie więcej ryb, organizator może zdyskwalifikować drużynę lub odjąć jej 100 punktów.
10.    Ryby pokaleczone lub martwe nie będą zaliczone do klasyfikacji.
11.    Do klasyfikacji zawodów zaliczane będą ryby tj. szczupak, sandacz, okoń spełniające wymiar ochronny.
12.    W klasyfikacji generalnej liczy się łączna miara wszystkich złapanych ryb przez dwóch zawodników z teamu.  W przypadku takiej samej długości złowionych ryb, wyżej uplasuje się para, która złowiła najmniej ryb. Wymiary będą zaokrąglane np. 35,6cm = 36cm oraz 35,4cm = 35cm.  Łączna klasyfikacja wyliczana jest na podstawie punktów tj. 1cm=1pkt.
13.    W przypadku sklasyfikowania mniej niż 6 par lub gdy żadna z par biorąca udział w zawodach nie złowi ani jednej ryby, nagrody zostaną rozlosowane wśród startujących osób.
14.    Prowadzona klasyfikacja jest generalną całych zawodów.
Nagradzane są miejsca I-III pucharami, bonami podarunkowymi oraz nagrodami rzeczowymi. Dodatkowo nagrodzony zostanie łowca największego szczupaka i okonia.
15.    Łączna pula wszystkich nagród to 5000złotych
Łącznie wręczonych będzie 8 pucharów
16.    Za nieprzestrzeganie Regulaminu Zawodów i ustaleń podjętych w czasie odprawy technicznej zawodnik zostaje zdyskwalifikowany.
17.    Każdy uczestnik jest odpowiedzialny za siebie i powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo, organizator nie bierze odpowiedzialności. Osoba wędkująca powinna posiadać kamizelkę wypornościową lub asekuracyjną. Za ich brak może zostać zdyskwalifikowany, a straż wędkarska może nałożyć mandat.

Sponsorem nagród rzeczowych jest firma SHIMANO, która ufundowała 4 kołowrotki i dwie wędki.

Mapa batymetryczna jeziora wierzbiczany:

Zapisy i informacje:

Damian Prus 721 087 433