W momencie założenia firmy istniał już plan na akcję pt. ''Bądź wędkarzem nie syfiarzem!''. Są to mocne słowa, które będziemy powtarzać.

Stworzyliśmy projekt tabliczek, które planujemy rozmieścić wokół okolicznych jezior. Akcje tą finansujemy z własnych środków, chcemy aby społeczeństwo dostrzegło problem śmieci wokół jezior. Docelowo chcemy stworzyć kosze na odpady, rozmieszczając je przy tabliczkach. W tym celu musimy uzyskać zgody od właścicieli wód oraz miasta lub instytucji odbierającej odpady. Zatem czeka nas długa droga.

Śmieci niestety nie biorą się znikąd, zostawiają je wędkarze czy też plażowicze. Wędkuje od wielu lat, zauważalnym jest to, że śmieci są wszędzie! Dostrzegam ich pływających po wodzie, w trzcinie, trawie - wszędzie. Najwięcej odpadów jest w miejscach ogólnodostępnych o największej ilości przewijających się ludzi np. plaże. Dzięki swojej karierze wędkarskiej mogę stwierdzić, że kolejnym dzikim śmietnikiem są stanowiska wędkarskie idealne pod biwak. Są to miejsca łatwo dostępne, z dużą ilością miejsca i ładną polanką.

Projekt nasz jest po to aby uświadamiać ludzi i przestrzegać przed zostawianiem śmieci nad wodą.