W poniższym artykule, postaramy się przedstawić część nowości na rok 2014 które sukcesywnie będą dostępne w naszym salonie wędkarskim - Osiniec, Aleja Jedenasta 1. Z rangi tego, że jesteśmy jednym z największych sprzedawców marki Mikado na terenie Polski oferujemy naszym klientom bardzo duży asortyment marki mikado, jest to na chwile obecną ponad 3500 różnych artykułów tego producenta dostępnych od ręki w naszym sklepie wędkarskim. Dzięki temu zaliczani jesteśmy do autoryzowanego salonu Mikado.

Sezon wędkarski 2014, jest obfity w promocje oraz bardzo dużą ilość nowości w ofercie Mikado. Między innymi grupę wędek poszerzą nowe baty.

Nihonto Alborella set, komplet wysokiej klasy, wyczynowych wędzisk uklejowych polecanych dla profesjonalistów. Kije wytworzone z najwyższej jakości włókna węglowego, świetnie wyważone, lekkie i szybkie. Zestaw stanowi niezbędne minimum do połowu szybkościowego w czasie zawodów wędkarskich. Komplet uklejówe składa się z wędzisk 300cm, 350cm, 400cm, 450cm, 500cm. Waga batów to od 90gram do 220gram - więc jest ona zaskakująco niska.

Nihonto Pole, to kolejna seria która powiększa ofertę batów mikado. Profesjonalny bat wyprodukowany z najwyższej jakości włókna węglowego. Wyjątkowo lekki, sztywny i szybki, przeznaczony do wyczynowego połowu małych i średnich ryb. Rewelacyjny kij zaskakujący swoimi parametrami od pierwszego kontaktu. Przy dłogości 8 metrów pozwala na wielogodzinne połowy nie męcząc nadgarstka oraz dając możliwość błyskawicznego zacięcia dzięki niewielkiemu ugięciu.

X-plode pole ten mocny kij teleskopowy bez przelotek to kolejna nowość 2014 roku. Przeznaczony do połowu średnimi i ciężkimi spławikami. Charakteryzuje się sztywną, dynamiczną akcją i niewielkim ugięciem. Górne sekcje wytworzono  z wysokiej klasy grafitu podczas gdy dolnik został wzmocniony węglowymi kompozytami.

Amberlite pole ten bat mikado jest wytworzony na bazie kompozytów. Charakteryzuje się szczytową, szybką akcją i małym ugięciem. Polecane do połowu małych i średnich ryb techniką spławikową w wodach stojących i kanałach.

Mikado - producent sprzętu wędkarskiego postanowiło również, w 2014 roku poszerzyć grupę bolonek - długi wędki z przelotkami.

Nihonto bolognese właśnie ta seria wykonana z wysokiej klasy włókna grafitowego. Charakteryzuje się niezwykle małą wagą oraz średnim ugięciem i dynamiczną akcją. Polecane do połowu z brzegu na wodach wolno płynących o średniej i dużej głębokości.

x-plode bolognese - mocne wędziska teleskopowe przeznaczone do połowów metodą bolońską na wodach płynących o średniej i dużej głębokości. Polecana do średnich i ciężkich zestawów spławikowych. Specyficzna, elastyczna akacja powstała dzięki zastosowaniu górnych sekcji wytworzonych z pełnego węgla i dolnika wzmocnionego wysokiej jakości kompozytami grafitowymi.

amberlite bolognese węglowy kij teleskopowy z przelotkami przeznaczony do połowów spławikowych na wodach płynących. Lekki i dynamiczny, charakteryzuje się średnią, elastyczną akcją. Polecany również do połowu na wodach stojących zarówno z brzegu jak i z łódki. 

Mikado wędziska matchowe w tym roku wzbogacają się o następujące modele

x-plode match mocna odległościówka przeznaczona do połowu cięższymi spławikami na dużych odległościach i głębokich łowiskach. Wytworzona z wysoko przetworzonego grafitu , charakteryzuje się szybką, szczytową akcją, i niewielkim ugięciem. Doskonale sprawdzi się nawet podczas połowu przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

x-plode ultra match mocne i dynamiczne wędziska odległościowe wykonane z wysoko modułowego grafitu. Przeznaczone do połowu średnimi i ciężkimi wagglerami na dużych odległościach. Dobrze sprawdzi się przy zarzucaniu zestawu podczas silnego wiatru czy deszczu.

NICHOTO FLASH SPIN

Finezyjny kij spinningowy wyprodukowany w technologii Nano-Resin z najwyższej jakości węgla. Niespodziewanie lekki , sztywny i szybki. Przeznaczony do połowu na miękkie przynęty uzbrojone w małe i średnie główki jigowe. Fantastycznie przewodzi drgania dzięki czemu wyczujemy nawet najdelikatniejszy skubnięcia przynęty.

NIHONTO MEDIUM SPIN

Uniwersalny kij spinningowy na bazie wysoko przetworzonego grafitu. Lekki i dynamiczny, pozwala na dalsze rzuty nawet lekkimi przynętami. Przeznaczony do połowu okoni, sandaczy i szczupaków przy pomocy większości przynęt sztucznych.

NIHONTO PIKE SPIN

Mocny kij spinningowy wykonany z wysoko modulowanego włókna grafitowego. Szybki, sztywny i lekki, charakteryzuje się szczytową akcją i małym ugięciem. Polecany do wszystkich przynęt spinningowych, sprawdzi się w połowach większych drapieżników.

NIHONTO ML SPIN

Świetny spinning  teleskopowy stanowiący doskonałą alternatywę dla wędzisk dwuczęściowych. Wytworzony z najwyższej jakości włókna węglowego, lekki, sztywny i szybki. Bazą do produkcji  tej wędki są blanki o bardzo małej średnicy i małej zbieżności dzięki czemu uzyskano specyficzną akcję jak dla teleskopu oraz wyjątkowo  mała waga kija. Polecany do połowu na większość przynęt spinningowych.

NIHONTO MH SPIN

Uniwersalny spinning teleskopowy wytworzony z wysoko modulowanego włókna węglowego. Lekki i szybki, charakteryzuje się szczytową akcją i krótką długością transportową dzięki czemu jest wyjątkowo łatwy w przechowywaniu i przewożeniu. Polecany do połowu wszystkimi rodzajami przynęt spinningowych w małej i średniej wielkości.

X-PLODE ULTRA FINE SPIN

Wyjątkowo finezyjny kijek spinningowy przeznaczony do najlżejszych połowów. Wyprodukowany z najwyższej jakości grafitu charakteryzuje się niespotykanie sztywną akcją i minimalnym ugięciem. Bardzo czuły, doskonale przewodzący drgania blank umożliwia natychmiastowe zacięcie delikatnych brań ostrożnych ryb. Polecany do połowu na najmniejsze przynęty świetnie sprawdzi się przy polowaniu na pstrągi i okonie

X-POLDE UL PERCH SPIN

Lekki , sztywny i szybki kij okoniowy-pstrągowy wyprodukowany z najwyższej jakości włókna węglowego polecany do najlżejszych połowów na małe gumki , coblery i błystki. Polecany również do techniki bocznego troka.

 

X-PLODE LIGHT SPIN

Uniwersalny kij spinningowy wyprodukowany z wysokiej jakości węgla. Lekki i sztywny, o szybkiej akcji i małym uciągnięciu. Przeznaczony do małych i średnich przynęt przy zastosowaniu wszystkich technik spinningowych.

X-PLODE MEDIUM SPIN

Uniwersalny spinning wytworzony z włókna węglowego. Charakteryzuje się szczytową akcją i średnim ugięciem. Przeznaczony do połowu drapieżników na wszystkie przynęty spinningowe jak cięższe gumy, coblery czy błystki.

NIHONTO ULTRALIGHT SPIN

Lekki , czuły i szybki kij spinningowy do połowu na mniejsze przynęty sztuczne. Wytworzony z wysokiej jakości grafitu, uzbrojony w rękojeść z naturalnego korka. Przeznaczony przede wszystkim do jigowania niewielkimi gumkami na lekkich główkach. Doskonale przewodzi drgania, pozwala wyczuć najlżejszy kontakt ryb z przynętą i wykonać błyskawiczne zacięcie.

NIHONTO LIGHT SPIN

Specyficzny kij spinningowy o wyjątkowo małym ugięciu . Lekki, sztywny i niesamowicie szybki. Wykonany z wysokiej jakości włókna grafitowego.

AMBERLITE LIGHT SPIN

Lekki i szybki spinning charakteryzujący się małym ugięciem i szczytową akcją. Wyprodukowany z wysoko modułowego włókna grafitowego. Uzbrojony w rękojeść z naturalnego korka oraz wysokiej klasy przelotki. Polecany do połowu małymi i średnimi przynętami spinningowymi.

AMBERLITE MEDIM SPIN

Lekki i sztywny kij spinningowy, charakteryzujący się niewielkim ugięciem i szczytową akcją. Wyprodukowany z wysoko przetworzonego włókna węglowego. Uzbrojony w rękojeść z naturalnego korka oraz wysokiej klasy przelotki. Polecany do połowu większych drapieżników średnimi i ciężkimi przynętami  spinningowymi.

X-PLODE HEAVY FEEDER

Niezwykle mocny Fedder przeznaczony do najbardziej ekstremalnych połowów z najcięższymi koszyczkami zanętowymi.  Wykonany z wysokiej jakości grafitu, charakteryzuje się wybitnie szczytową akcją i prawie zerowym ugięciem. Wyposażony w trzy szczytówki  pozwala na połów zestawami osiągającymi masę 200 gr.

X-PLODE FISH UNTER

Szeroka rodzina wędzisk teleskopowych z przelotkami, oferowana w trzech kategoriach ciężarów rzutowych :30-60g, 40-80g oraz 50-100g. Zbudowane na bazie blanków z wysokiej jakości grafitu dodatkowo wzmocnionych wzdłużnym oplotem z taśmy węglowej. Charakteryzuje się specyficzną, dynamiczną akcją pozwalającą na rzuty cięższymi zestawami. Bogata oferta długości i ciężarów rzutowych pozwala na odpowiedni dobór kija do warunków połowu. Polecane do wszystkich rodzajów połowów spławikowych z żywicowymi włącznie, do połowów gruntowych z koszyczkiem zanętowymi, martwą rybką lub z dennym ołowiem średniej wagi.

X-PLODE LIGHT FLOAT

Lekka, sztywna i szybka wędka teleskopowa z przelotkami, wytworzona z wysoko przetworzonego włókna węglowego. Charakteryzuje się szczytową akcją i minimalnym ugięciem. Przeznaczona do połowu małych i średnich ryb techniką spławikową. Polecana na wody stojące, zarówno z brzegu jak i z łodzi czy pomostu.

X-PLODE MEDIUM FLOAT

Mocny i sztywny kij teleskopowy z przelotkami, skonstruowany na bazie wysoko modułowego włókna węglowego. Dzięki zastosowaniu krótkich elementów składowych uzyskaliśmy szybszą akcję, wzmocnioną część sztywną oraz lepszy rozkład sił wzdłuż blanów.

X-PLODE FOLAT

Mocny teleskop z przelotkami wyprodukowany z wysokiej jakości włókien grafitowych. Dzięki dynamicznej, progresywnej akcji nadaje się doskonale do połowu średnimi i większymi spławikami na wodach stojących.

X-PLODE HEAVY FLOAT

Wyjątkowo mocny i sztywny teleskop z przelotkami, wytworzony z wysoko przetworzonego włókna węglowego. Dzięki zastosowaniu krótkich elementów składowych posiada dużo szybszą akcję oraz wzmocnioną część szczytową. Charakteryzuje się również doskonałym rozkładem sił wzdłuż blanków. Uniwersalny kij polecany do ciężkich połowów spławikowych. Sprawdzi się również przy połowach na żywą lub martwa rybkę a także z koszyczkiem zanętowym.

X-PLODE VERSALITE CARP

Wyjątkowo mocny teleskop z przelotkami o dynamicznej akcji i średnim ugięciu. Wytworzony z wysokomodułowego grafitu dodatkowo wzmocniony krzyżowym oplotem taśmy węglowej. Przeznaczony do najcięższych połowów gruntowych i spławikowych na wodach stojących.

X-PLODE CARP

Mocna trzyczęściowa karpiówka wytworzona z wysoko przetworzonego włókna grafitowego. Dynamiczna akcja trzyfuntowego blanku umożliwia podanie  przynęty daleko od brzegu oraz bezpieczny hol największej ryby.

X-PLODE TELE CARP

Mocny, teleskopowy kij karpiowy często używany  też do połowów na żywca lub martwą rybkę. Górne sekcje wytworzono z pełnego grafitu podczas gdy Dolnik został wzmocniony kompozycjami węglowymi. Dynamiczna , elastyczna akcja pozwala na dalekie rzuty przynętą oraz hol dużych ryb przy użyciu cienkich żyłek.

AMBERLITE MEDIUM CARP

Dynamiczna, mocna, trzyczęściowa karpiówka o szczytowej, sprężystej akcji i małym ugięciu. Wytworzona na bazie wysokiej jakości materiałów kompozytowych. Przeznaczona zarówno do połowów z wywożeniem przynęty jak i dalekich rzutów zestawem.

AMBERLITE PROFI CARP

Mocna, trzyczęściowa karpiówka wytworzona z wysoko przetworzonego włókna węglowego. Sztywna akcja i małe ugięcie pozwalają na precyzyjne, dalekie rzuty zestawami. Doskonały rozkład sił wzdłuż blanku pod obciążeniem pozwala na dynamiczny hol nawet największych okazów.

AMBERLITE TELE CARP

Mocna i dynamiczna, dwuręczna karpiówka teleskopowa wytworzona na bazie materiałów kompozytowych. Charakteryzuje się sztywną, szybką akcją i niewielkim ugięciem. Świetnie sprawdzi się też przy połowach spławikowych na średnie i większe żywce.

NIHONTO SEA PICKER

Lekki, szybki i sztywny, specjalistyczny kij przeznaczony do połowów dorszy na Bałtyku. Wytworzony z wysokiej jakości węgla, doskonale sprawdzi się przy polowaniu na morskie  drapieżniki przy użyciu dużych przynęt gumowanych oraz małych pilkerów. Kolorowa , delikatna szczytówka pozwala na obserwację delikatnych brań słabo zerujących ryb.

NIHONTO POLK

Mocny, sztywny i lekki kij przeznaczony do połowów dorszy. Wyprodukowany z wysokiej jakości włókna węglowego. Przeznaczony do połowu z kutra na małe i średnie pilkery . Doskonale sprawdzi się również jako mocny spinning oraz kij do trollingu na wodach słodkich.

NIHONTO HEAVY PILK

Ekstrymalnie sztywny, lekki i mocny kij przeznaczony do połowów z kutra. Jako materiału bazowego do produkcji użyto wysoko modułowego włókna grafitowego, rękojeść zaś wykończono naturalnym korkiem. Świetne wędzisko polecane do połowu dorszy na średnich i dużych głębokościach z pil kerem jako przynętą. Sprawdzi się również jako kij łososiowy oraz oręż do ciężkiego trollingu.

X- PLODE SEA PICKER

Lekki i sztywny, specjalistyczny kij przeznaczony do połowów na Bałtyku. Wykonany z włókna węglowego, polecany do aktywnych technik połowu przy użyciu średnich przynęt. Wyposażony w trzy szczytówki, pozwala na prawidłowe zestrojenie zestawu w zależności od masy używanej przynęty.

 Z sekcji katalogi - można pobrać katalog wędkarski Mikado 2014.